geimeris.com

blog'as apie žaidimus ir viską kas su jais susiję: naujienos, video, treileriai, top10, galerijos, humoras, straipsniai ir t.t.


Warning: Use of undefined constant IMG_SWF - assumed 'IMG_SWF' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/hb00760/domains/geimeris.com/public_html/wp-content/plugins/LazyImageLayout.php on line 328

Assassin's CreedSulaukėm taip ilgai laukiamo žaidimo, tad norėčiau pasidalinti savo mintimis ar tikrai šis taip išreklamuotas ir išgirtas žaidimas yra toks geras kaip jis pristatomas žaidimo kūrėjų. Kokios šio žaidimo stipriosios ir silpnosios pusės skaitykite šiame blog‘e toliau.

Siužetas centruojamas ties genetine atmintimi. Sakoma, jog mūsų genai gali savyje talpinti atmintį. Ir Jūs galite ginčytis, jog tai nėra semantinė atmintis*, o instinktai, tačiau iš kur mažas paukštelis žino kaip valgyti slieką, o kaip vabalą, jei tėvai jam to nėra rodę? Taigis, kompanija bando įlisti į žmogaus galvą ir rasti protėvį, kuris anksčiau buvo žudikas.

Jūs esate Altair‘as – viduramžių žudikas su paslaptinga praeitimi, kuriam tenka žaidime viso nugalabyti 9 pagrindinius taikinius. Be viso to, turėsite tokias pastoviai pasikartojančias beveik 1:1 misijas: išmušti kulokaičiais informaciją iš kokio vargšo žmogelio, nugirsti pokalbį sėdint šalimais ant suoliuko, surankioti laipiojant per stogus per tam tikrą laiką vėliavėles (reik numanyt ass-ass-in‘as – tų laikų karlsonas), nukalt žemėlapyje pažymėtus taikinius. Tiesa, dar galima gelbėti žmones nuo sargybos, tačiau prasmės kaip ir nėra iš to, apsimoka turbūt tik dėl X360 gamerpoints’ų… Tai ir yra didžiausia žaidimo problema, kadangi pagavau save ne sykį bežiovaujantį bevykdydamas tas tiesmukas misijas. Kiekviename mieste tas pats per tą patį. Ne tik misijos pasikartoja, tačiau ir išgelbėti praeiviai dažnai sako tas pačias frazes, pvz.: „I saw the darkness in your eyes“, jau po kelių pakartojimų tapo juokinga girdėti, kad kiekvienas žmogėnas mato kažkokią tamsą mano akyse :) Velniai nematė tų akių, brendam tolyn.

Turėčiau pasakyt, žaidimo grafika yra tikrai nuostabi – didžiuliai interaktyvūs maps‘ai, prie pačio art style‘o padirbėta taipogi stipriai, apipavidalinta gražiai ir stilingai. Tiesa, apturėjau spaudoj jau minėtą nemažą frame‘ų kritimą (žaidžiau X360 versiją), kažkas apie 15 fps‘ų, tai tęsėsi apie 5minutes ir tik vienoje žemėlapio dalyje. Pasak IGN, PS3 versijoj viskas dar baisiau… ką gi, lucky me.

Sekantis dalykas, apie ką norėčiau užsiminti yra Assassin‘o mūšių choreografija, kuri tiesiog verčianti iš koto, ikišiolei niekas nėra padaręs nieko panašaus, tą garantuoju! O būtent – kovojimas su kardu prieš tuntą priešų. Galima daryti tam tikrus combo, gintis ir pan., ir tai nėra kokie sudėtingi 10 klavišų suspaudimai kaip kokiame Tekken‘e, viskas atliekama laikant RT ir spaudaliojant vieną iš 4 pulto mygtukų. Smagiausias dalykas yra kontratakuoti, t.y. išvengiat priešo smūgių ir kertant jam kardeliu per šoną, per kojas ar dar kur, čia jau kaip pasiseks. Animacija tokių smūgiavimų metu tiesiog nuostabi, kamera atsiduria ten kur jai ir vieta. Tai ir buvo man asmeniškai linksmiausia geimplėjaus dalis kartu su laipiojimu/bėgiojimu per stogus.

Kalbant apie tą laipiojimą, tai tasai parkuriškasis bėgimas atliktas fantastiškai gerai, judesiukai atrodo natūraliai ir vyksta labai sklandžiai. Altair‘as gali užsikabinti praktiškai už bet ko ir užlipti pvz. į kokį eagle point‘ą, kuris reikalingas surasti žaidimo misijoms map‘e. Kaip jie tai gebėjo realizuoti nėra aišku, kitiems gamintojams telieka kasytis pakaušius. Good job, Ubisoft Montreal. Beje, ta pati studija neseniai yra išleidusi ir kitą hitą, pavadinimu Naruto: Rise of the Ninja, daugelis jį laiko geriausiu anime-based žaidimu.

Apie 16val. trukęs žaidimas praeitas, nespoilinsiu ale pabaiga man nepatiko. Neskaitant kelių intriguojančių misijų, Assassin‘s Creed nepateisino lūkesčių. Ir vargiai ar daug kas norės dar sykį peržaisti Creed‘ą, kadangi vadinamojo replay value, deja, čia nerasite. Tačiau nesusidarykit klaidingos nuomonės, Assassin‘s Creed turi puikių geimplėjaus elementų – lakstymas per stogus, originalus kovojimas su priešais, kurie nėra matyti jokiame kitame žaidime. Pažaisti verta bent jau dėl šių elementų.

P.S. Vargšė Jade, ne na Jūs tik pažvelkit į šį komiksą (mirror’as)… Kažkam teko už tai sumokėti, plačiau apie tai čia.

* semantinė atmintis – ilgalaikė atmintis, kurioje laikoma susisteminta, apibendrinta ir įprasminta informacija.

3 komentarai(-ų) “Pablevyzgojimai apie Assassin‘s Creed” įrašui

 1. geras game. gameplay sukonstuortas panasiai kaip crackdown.
  buvo daug zmoniu, kuriem patiko crackdown, dar daugiau, kuriem patinka assassin creed.
  kai zaidi kanors juk negali tiketis veiktiantis ka nors reiksmingo: jei kurejas primete veleveliu zaidime, renki veleveles ir viskas. beje as jau daugiau nei savaite atsileides jas renku ir misiju beveik nevykdau. ir tai yra fun.

  ZZ1

 2. Milijonas kontroversiškų nuomonių. Reikia pačiam pabandyti :)

  Kukas

 3. Tas komiksas tai jo, kažkas pasitengė :) O patį žaidimą reiks būtinai išmėginti, laukiu, nesulaukiu kol ant PC pasirodys.
  Ir dar, ačiū už info apie Naruto game, net nežinojau kad toks yra ;)

  amonas

Palikti komentarą

*